• רונית עובדיה - אימון אישי

איך אימון ומיינדפולנס עוזרים למתבגרים לפתח מיומנויות לימודיות ורגשיות?

עודכן: 18 בינו׳ 2021


מיינדפולנס (מודעות קשובה), הטרנד החדש-ישן בעולם האימון והטיפול. מה יש בשילוב מיינדפולנס באימון למתבגרים, שמחבר אותם לעצמם, אותנו לעצמנו ואליהם? תרגול מיינדפולנס מאפשר לבני נוער בגיל ההתבגרות דווקא להתבונן, לשהות ולגלות את הבית הפנימי. מפתיע שדווקא כך בני נוער מצליחים להירגע בתקופה הסוערת והמבלבלת ביותר בחייהם. הורים, בואו תגלו כאן ועכשיו :)

תרגול מיינדפולנס -זה משהוא רוחני ?

נתחיל בסיפורון, הרי מיינדפולנס זה עניין של התחברות - כאן ועכשיו.

הנחיתי נערה בתרגול מיינדפולנס. המתבגרת שאלה אותי: "רגע, זה רוחני מה שאנחנו נעשה כאן"?

שאלתי אותה מה זה רוחני בעיניה. היא לא כל כך ידעה להסביר, רק סיפרה שאימא שלה גם עושה את זה...

הסברתי לה שרוחני, כמו שאני מבינה, זה ההיפך מחומרי. בשעה הקרובה של תרגול מיינדפולנס נתנתק ממסכים, ספרים, ממחברות ומכל אביזר לימודי אחר.

באימון מיינדפולנס למתבגרים (בכל גיל 😊) נשתמש רק בגוף שלנו. נתחבר למה שהגוף והראש חווים, וכך נגלה את הבית הפנימי שלנו.

בבית הפנימי קיימות מחשבות, תחושות ורגשות. זה בית שאם לא נדאג לו - אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומנו. רק אנחנו מתבגרים ומבוגרים נדע להרגיש ולספר מה קורה שם בבית בפנים.

רונית עובדיה אימון אישי לבני נוער בגיל ההתבגרות בשילוב מיינדפולנס


מה זה מיינדפולנס ואיך הכלי הזה עוזר?

אמרתי לאותה נערה, שלדעתי מיינדפולנס זה לא רוחני, אלא דרך להיות מחוברים לעצמנו.

מיינדפולנס הוא כלי שעוזר לנו להתבונן במה שעובר עלינו ממש ברגע זה. התרגול עוזר לחוות בלי להגיב, גם כשמשהו מעצבן ומכעיס. דרך תרגול מיינדפולנס בני נוער לומדים מצרך כל כך נדיר לכולנו – קצת לשהות, לעצור, ולתת מקום לכל מנעד הרגשות שמתחוללים בבית הפנימי. עצם זה שניתן מקום לאותה מערבולת רגשית כבר ירגיע את כולנו, ובפרט בני נוער שגם כך עוברים תקופה סוערת.

איך אימון ומיינדפולנס נותנים כלים לבני הנוער לפתח מיומנויות חברתיות ולימודיות?

אימון לבני נוער בגיל ההתבגרות משולב מיינדפולנס וכלים לחיבור גוף נפש מסייע לפיתוח כישורים רגשיים וחברתיים בבית הספר ובחינוך הבלתי פורמלי. במילים אחרות - להתנתק מהמסכים ולהתחבר.

בני נוער בגיל ההתבגרות שאימנתי בשילוב תרגול מיינדפולס הצליחו להיות מרוכזים יותר, חרדים פחות, רגועים יותר, והתחיל להיות להם יותר קל וזורם בלימודים ובמבחנים. אני מאמינה שתרגול מיינדפולס מגיל צעיר יוצר השפעה מיטיבה בהמשך הדרך - במיונים שונים, בצבא, באוניברסיטה במערכות יחסים ו... הכלי הופך לכלי לחיים.

אומרים שגיל ההתבגרות זו ההזדמנות השנייה לעבוד על ההתפתחות הרגשית והקשר, כמעט כמו בגיל הרך. האתגרים החברתיים והרגשיים בגיל 5 ובגיל 15 דומים ושונים. אף פעם לא מאוחר לחיבור גוף נפש, אימון ומודעות.>> אפשר לדבר עוד על סגולות המיינדפולנס לבני נוער וגם להורים, אבל הכי שווה כאן ועכשיו לעבור למעשים :)

 

#רונית_עובדיה #אימון_בגיל_ההתבגרות #הדרכת_הורים #אימון_אישי_לבני_נוער #אימון_אישי_לצעירים #חיזוק_ערך_עצמי #שיפור_דימוי_עצמי #העצמהב_גיל_ההתבגרות #שיפור_ביטחון_עצמי #אימון_קרית_אונו #קואצינג_לבני_נוער_בגיל_ההתבגרות #נער_לא_מקובל #אימון_לחרדה_חברתית #ילד_דחוי #מיומניות_רגשיות #מיומניות_חברתיות #קשיים_חברתיים #קשיים_רגשיים #מיינדפולנס

281 צפיות